Lucrarea cu copiii

Copiii sunt bucuria și perspectiva noastră. Viitorul noii generații, viitorul Bisericii, viitorul societății poate fi anticipat în funcție de grija pe care părinții, profesorii și Biserica o acordă copiilor.

Dorim să asigurăm mediul plăcut, relaxant și voios, punând la dispoziția acestui program o bază logistică potrivită.

Copiii sunt cea mai bună investiție a noastră, de aceea nu cruțăm niciun efort pentru ca moștenirea noastră spirituală să le fie transmisă ca o bogăție, pe care să o poată și ei împărtăși la rândul lor, continuând astfel să trăim prin viața lor.

La biserica Tabor copii au parte:

Școala duminicală

• O abordare potrivită vârstei lor.
  • O programă de studiu biblic adaptată nevoilor lor.
  • Învățători dedicați.
  • Școala duminicală are loc in timpul programului de duminică dimineață și se axează în principal pe dezvoltarea cunoștințelor biblice ale copilului.

In acest program sunt implicate Cristina si Madalina Halip.

Clubul copiilor AWANA

• Party – cu jocuri, muzică, dulciuri, distracție, voie bună, desen, pantomimă, teatru de păpuși.
  • Evenimente sportive și distractive.
  • Tabere de copii și adolescenți.
  • Programe creative care să-i ajute în dezvoltarea abilităților personale.
  • Diverse momente antrenante care să-i implice și să-i motiveze.
  • Clubul copiilor are loc în fiecare vineri și are ca scop crearea unui mediu în care copii să fie împreună și să se dezvolte în aspectele elementare ale credinței creștine.

Acest departament este coordonat de Iosif si Lenuta Ignatoaie.

Lasă un comentariu